PsiDi Vilniuje net tris dienas griaus mitus apie psichologiją

Ar jau girdėjai, kad lapkričio 15-17 dienomis Vilniuje vyks penktus metus iš eilės psichologijos studentų organizuojamas viešas renginys PsiDi’13? Lapkričio 15 dieną (penktadienis) 19 valandą įvyks PsiDi’13 atidarymas Vilniuje. Gros grupė „Prerijų mustangai“, vakaro svečias psichologas Viktoras Keturakis pasidalins įžvalgomis apie psichologiją kasdieniniame mūsų gyvenime.

Lapkričio 16 dieną 11 valandą prasidės įvairios paskaitos, iš kurių bus galima išsirinkti patraukliausias ir įdomiausias. Psichologė ir psichoterapeutė Genutė Petronienė, rašanti straipsnius psichologinės tematikos žurnalams, išleidusi kelias savo kūrybos knygas apie psichologiją, apžvelgs psichologo vaidmenį visuomenėje. Kokie vyraujantys stereotipai ir mitai visuomenėje apie psichologo darbą, kodėl taip baisu kreiptis į šį specialistą, kokie baubai slepiasi po žodžiais „psichologo kabinetas“? Psichologė mielai atsakys į rūpimus klausimus, pakvies į diskusiją šia tema. Tuo pačiu laiku 11 valandą lektorius Kęstutis Dragūnevičius skaitys paskaitą „Jausmai: kontroliuoti ar atsiduoti?“. Kadangi patys psichologai nesutaria šiuo klausimu, turėsite galimybę susipažinti su įvairiais teoriniais požiūrais jausmų klausimu ir pasirinkti jums priimtiniausią variantą. Jeigu kada buvo iškilęs klausimas, ką daryti su užplūstančiais jausmais, ši paskaita kaip tik Jums.

Vilniaus Universiteto Klinikinės ir organizacinės psichologijos katedros docentė Rasa Bieliauskaitė 13 valandą ves paskaitą tema „Gyvenimo tikslas: ar tikrai žinau, ko siekiu?“. Ar teko girdėti žymaus XXa. individualiosios psichologijos pradininko vardą – Alfredas Adleris? Ši paskaita bus apžvelgiama iš jo teorijos perspektyvos, todėl čia laukiami ne tik tie, kuriems svarbu atrasti gyvenimo tikslą, bet ir besidomintys individualiąja psichologija ar norintys sužinoti apie ją daugiau.

Tuo tarpu Dr. Laima Bulotaitė,  aktyviai tyrinėjanti priklausomybių tematiką, 13 valandą kvies į diskusiją tema „Priklausomybė nuo kompiuterio: mitas ar faktas.“ Lektorė teigia, kad šiais laikais terminas priklausomybė yra taikomas labai buitiškai, todėl žmonės ir teigia turintys priklausomybių nuo filmų iki šokolado. Tačiau priklausomybė yra diagnozė, turinti tam tikrus kriterijus. Jos vedamos paskaitos metu bus bandoma išsiaiškinti, ar priklausomybę nuo mūsų kasdieninio „draugo“ – kompiuterio, galima laikyti diagnoze.

Ką bus galima veikti 15 valandą? Pasinerti į sapnų pasaulį, kurį pažinti padės psichologė-psichoterapeutė Elona Ilgiuvienė. Ar teko kada nors domėtis sapnų reikšmėmis? Sapnų reikšmes galima rasti netgi „Google“ paieškos sistemoje, tačiau šį kartą apie juos mums pasakos jungiškosios krypties psichoanalitikė. Ji paskaitos metu atskleis sapnų reikšmę ir vaidmenį iš C. Jung psichologijos perspektyvos.

Paveikslėlis

15-18 valandomis vyks Andriaus Ūdros užsiėmimas paslaptingu pavadinimu – LARP “Psichologinės realybės simuliacijos“. Trumpinys LARP šifruojasi kaip „Live Action Role Playing game“. Andrius Ūdra yra vienas iš nedaugelio entuziastų, rengiančių šiuos užsiėmimus Lietuvoje. Jis pats šį užsiėmimą vadina – psichologine teatrine improvizacija pagal lankstų scenarijų. Jos metu žaidėjai ne tik išbando save, bet ir patiria tai, su kuo monotoniškoje realybėje galbūt net nesusiduria. Šio žaidimo metu dėmesys skiriamas savęs išbandymui įvairiose situacijose, emocijų išgyvenimui, naujiems potyriams. Žaidimo metu žaidėjai dirbtinai sukurtoje realybėje, pasiskirstę vaidmenimis, nagrinėja įvairias situacines problemas. Darosi įdomu?

Išbandyti save bus galima per Lino Matulio vedamą dviejų dalių užsiėmimą „Vidiniai ir išoriniai ištekliai: kiek efektyviai juos išnaudojame?“ Pirma dalis – teorinė paskaita apie realią pasaulio išteklių situaciją, technines galimybes jiems pasiekti ir kultūrinius-psichologinius blokus, kurie atkerta didžiąją dalį žmonijos nuo egzistuojančio išteklių pertekliaus. Apie kokius išteklius kalbama, kur juos galima panaudoti, kam pritaikyti? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymą rasite šioje paskaitoje. Antra dalis – praktinės dirbtuvės, kuriose kiekvienas atliks savo išteklių auditą ir pažvelgs į tai, kokie ištekliai – vidiniai ir išoriniai – jiems jau yra pasiekiami dabar, tik iki šiol nepastebėti. Ar norite efektyviau išnaudoti savo galimybes ir turimus išteklius? Verta išbandyti.

Paveikslėlis 
LiPSA Mokymų komandos narė I. Vasionytė.

Lapkričio 17 dieną Vilniuje vyks paskutiniai PsiDi’13 Psichodelika užsiėmimai, tačiau jie bus ne mažiau intriguojantys negu pirmieji, nes jie skirti praktiniam patyrimui. 11-15 valandą LiPSA mokymų komandos narė, sveikatos psichologijos magistrantė Ieva Vasionytė jus supažindins su streso įveika. Gydytojai dažnai siūlo pacientams „mažinti patiriamą stresą“, tačiau nei vienas nepaaiškina, kaip tai daryti. Stresas – neatskiriama modernaus ir veiklaus žmogaus gyvenimo dalis, tik vieniems jį sekasi įveikti prasčiau, o kitiems – geriau. Streso valdymas – kompleksinis procesas, kurį sudaro pirminių streso požymių atpažinimas, kelio tolimesniam stresui užkirtimas, metodų greitai įveikai taikymas. Taip pat siūlomos reguliarios treniruotės, kurios padeda sumažinti bendrą streso gyvenime, didina atsparumą. Tarp jų – relaksacijos, meditacija, sąmoningumu pagrįsta streso įveika ir t.t. Šių mokymų metu dalyviai ir bus supažindinami su efektyviausiomis technikomis streso įveikai.

Stresą sumažinti galima ir per meninius užsiėmimus. Ar kada bandėte savo mintis ir emocijas perteikti per piešinį, žodį, judesį? Romualda Rimašiūtė Jus pakvies į meninį praktinį užsiėmimą „Kelias link tikrojo savęs per santykį su kitu“. Metodas nereikalauja specifinių gebėjimų, nes svarbiausia – kūrybinis procesas, kuris gali būti atpalaiduojantis, ugdantis, atskleidžiantis. PsiDi’13 meninio užsiėmimo tikslas – pažinti save ir siekti vidinės darnos per piešinį, priimant save bei kitus. Tai patyrimas, kurį gali pasiimti ir duoti kitam, tai išgyvenimas, kuris gali sukrėsti, tai patirtis, kurioje svarbiausia – noras dalyvauti.

O ar žinojote, kad psichologija naudinga ne tik savirealizacijai ar savęs pažinimui? Ji turi praktinę naudą. Tuo galėsi įsitikinti atėję į Marijos Miselytės praktinį užsiėmimą tema „Pokalbių dėl darbo psichologija.“ Šio praktinio užsiėmimo metu bus aptariamos ir išbandomos įvairios darbo pokalbių strategijos, dalinamasi jų metu kylančiais sunkumais, nagrinėjami svarbūs aspektai sėkmingam darbo pokalbiui. Į kiekvienam iš mūsų svarbų etapą bus pažvelgta iš psichologinės pusės – kuo visgi psichologija gali mums būti naudinga.

Paveikslėlis

13-15 valandomis dar dvi LiPSA mokymų komandos narės Evelina Jauneikaitė ir Vaida Liulevičiūtė ves kitą praktinį užsiėmimą „Kūrybiškumas kasdieniame gyvenime“. Ar galite per kelias minutes sugalvoti 15 naujų būdų, kaip panaudoti smeigtuką? O kaip sėkmingai išspręsti konfliktą? Sukurti dar negirdėtą dalyką? Šiame užsiėmime bus kalbama apie kūrybiškumą kasdieniame mūsų gyvenime, bus aptariamos kūrybiškumą ugdančios technikos, padedančios spręsti problemines ir gyvenimiškas situacijas.

O ar kada teko pabūti Supermeno kailyje? O Bridžitos Džouns? Vida Lipskytė Jums pasiūlys praktinį užsiėmimą „Kinodrama“. Kodėl kartais tam tikras kadras niekaip neiškrenta iš galvos? Kodėl kiti jo net neatsimena? Tai gali būti svarbi žinutė. Ją iššifruoti galėsite pabandyti įsijausdami į herojaus vaidmenį, atkurdami situacijas ir laisvai reikšdami jausmus. Vaidinimas – tai daug efektyvesnis būdas giluminėms emocijoms atskleisti nei tiesiog paprastas pasakojimas.

Lapkričio 16 ir 17 dienomis visą dieną veiks Chill zona, kurioje bus rodomi įvairūs psichologiniai-eksperimentiniai filmukai, žymių psichologų kalbos, turėsite galimybę įsiamžinti „Psichodelinėje fotosesijoje“, atlikti psichologinius testus, apžiūrėti optines iliuzijas, susipažinti su įvairių socialinių ir psichologinių organizacijų veikla, sudalyvauti konkurse ir laimėti prizų bei pasivaišinti arbata.

PsiDi’13 Psichodelika siūlo į žinomus dalykus pažvelgti iš psichologinės perspektyvos, patirti naujų įspūdžių ir emocijų, sužinoti naudingos informacijos apie psichologiją ir jos taikymą kasdieniniame gyvenime. PsiDi’13 laukia Jūsų Vilniuje lapkričio 15-17 dienomis, tačiau dėl riboto dalyvių skaičiaus reikalinga išankstinė registracija – projektai@lipsa.lt!

Reklama

Įrašo “PsiDi Vilniuje net tris dienas griaus mitus apie psichologiją” komentarai: 4

 1. Violeta parašė:

  ar užtenka išsiųsti laišką į paštą, pranešant apie norą dalyvauti?

  • psidi parašė:

   Taip, laiške nurodykit savo vardą, pavardę ir paskaitą kurioje norit dalyvauti 🙂

 2. Just parašė:

  Kur vyks visos paskaitos? Koks tikslus adresas, auditorija?

  • psidi parašė:

   LEU centriniai rūmai (Studentų g.39, Vilnius), tikslią auditoriją sužinosit universitete, prie registratūros, taip pat jums viską surasti padės nuorodos, bei organizatoriai 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

Reklama
%d bloggers like this: